Espoon Perhokalastajat r.y.

Etusivu Arkisto 060507 Heittoharjoittelu ja välinetestaus

Jäsenedut

Eduista tarkemmin jäsenille-osiossa/jäsenedut.

060507 Heittoharjoittelu ja välinetestaus PDF Tulosta Sähköposti
20.04.2007

6.5.2007 klo 12:00 Oittaalla

Valtavan kysynnän takia EPK järjestää tapahtuman, jossa kokeneet perhonheittäjät neuvovat seuran jäseniä heittotekniikassa ja välineiden valinnassa. Repertuaarissa ovat sekä yhden että kahden käden vavat, pitkät siimat ja ampumapäät sekä yliolan-, Spey-, ala- ja rullausheitot. Opastamassa ovat mm. seuran omat pitkän linjan perhonheittäjät Matti Hellevaara ja Santtu Keso, ja välineiden valinnassa sekä luottokortin höyläämisessä auttavat auliisti väline-edustajat viimeisimpine uutuuksineen.

Paikalle on tarkoitus tuoda myös mullistava perhonheittoanalysaattori. Väline-esittelyjä tarjoavat Helsingin Perhokulma klo 12-14 sekä Helsinki Spey Clave klo 14-16. Ottakaa omia vapojanne ja siimojanne matkaan tarpeen mukaan. Seura tarjoaa virvokkeita ja pientä purtavaa. Laitetaan heitto kulkemaan!

Viimeksi päivitetty 28.01.2009
 

Powered by Joomla! | Template by goP.I.P | Copyright © 2007 - 2016 Espoon Perhokalastajat r.y.