Espoon Perhokalastajat r.y.

Etusivu Tapahtumat Tiedot - 2-kätisten heittoilta (seuran sisäinen)

Sähköposti Tulosta

Tapahtumat

Tapahtuma 

Otsikko:
2-kätisten heittoilta (seuran sisäinen)
Milloin:
26.04.2012 18.00
Sijainti:
Oittaa - Espoo
Kategoria:
Kerhoillat

Kuvaus

EPK järjestää torstaina 26.4. klo 18 Oittaan uimarannalla seuran sisäisen 2-kädenvapojen heittoharjoitteluillan. Apua heittoihisi saat Tyrskytaimenen Jerkko Ahtiselta sekä seuran omilta jäseniltä Risto Asikaiselta, Jani Huhtaniskalta ja Toni Kakkurilta. Tyrskytaimen ja Helsinki Spey Clave tuovat iltaan testattavaksi vapoja ja siimoja, joten et tarvitse edes omaa 2-käden vapaa päästäksesi kokeilemaan niillä heittämistä. Rannalla on heittopisteet ja tarkoitus on, että niissä keskitytään eri heittojen esittelyyn.

Kahluuhousut (tai vähintäänkin pitkävartiset saappaat) kannattaa pukea päälle, jotta pääsee kunnolla heittämään vedestä lähteviä heittoja.

Seura tarjoaa makkarat ja juotavat, niiden arvioimiseksi ilmoittaudu sihteerille edeltävään maanantaihin 23.4. mennessä.

Tapahtumapaikka

Paikka:
Oittaa
Kaupunki:
Espoo
Maa:
Maa: fi

Powered by Joomla! | Template by goP.I.P | Copyright © 2007 - 2016 Espoon Perhokalastajat r.y.